NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 1. Dlaczego warto wybrać Inovox Express?
  Inovox Express to lek o działaniu znieczulającym – dzięki unikalnemu połączeniu aż trzech substancji aktywnych, zwalcza ból gardła już w 1 minutę*!
  *Wynika z działania znieczulającego. Źródło: CHPL produktu.
 2. Dlaczego warto wybrać pastylki Inovox Ultra?
  Inovox Ultra to silna pastylka na ból gardła z portfolio VOX. Jego siła pochodzi z flurbiprofenu, to składnik Inovox Ultra, który nie tylko uśmierza ból, leczy stany zapalne gardła, ale także łagodzi jego obrzęk w konsekwencji zmniejsza trudności w przełykaniu. Efekt jego działania będzie odczuwalny nawet do 4h*
  *Źródło: CHPL produktu
 3. Czy lek Inovox jest bezglutenowy?
  Zarówno Inovox Express, jak też Inovox Ultra są bezglutenowe.
 4. Czy leki Inovox nie podrażniają śluzówki gardła?
  Inovox Express oraz Inovox Ultra, jak każdy lek mogą powodować działania niepożądane. Nie należy umieszczać tabletki pomiędzy dziąsłem a policzkiem.
 5. Czy w przypadku zażycia leku na ból głowy opartego na formule Ibuprofenu lub Paracetamolu nadal mogę pastylki Inovox na ból gardła?
  Tak. Łagodzenie uczucia bólu gardła za pomocą pastylek do ssania Inovox Express lub Inovox Ultra przy równoczesnym zażywaniu leku Ibuprom lub Gripex zgodnie ze wskazówkami z ulotki dołączonej do opakowania jest bezpieczne.
 6. Czy Inovox jest bezpieczny dla dzieci?
  Oba warianty Inovox występują w postaci tabletek i ze względu na swoją formę nie zaleca się go do podawania dzieciom, ponieważ istnieje ryzyko zadławienia pastylką. Zarówno Inovox Express, jak i Inovox Ultra należy podawać dzieciom powyżej 12 roku życia.
 7. Czy Inovox jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących piersią?
  Nie zaleca się stosowania leku w ciąży oraz podczas karmienia piersią.
 8. Jaką ilość leku Inovox można zażyć w ciągu 24 godzin?
  Nie zaleca się zażywania więcej niż 8 pastylek Inovox Express w ciągu 24 godzin u dorosłych, w przypadku młodzieży można spożyć maksymalnie 4 tabletki.

  W przypadku pastylek Inovox Ultra maksymalna dawka w ciągu doby to 5 pastylek. Inovox Ultra jest lekiem przeznaczonym dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.
 9. Czy można zażywać Inovox na czczo?
  Nie należy stosować leku przed posiłkiem lub wypiciem napoju, ponieważ istnieje ryzyko zachłyśnięcia.
 10. Kiedy nie stosować leku Inovox Express?
  Nie należy stosować leku Inovox Express w przypadku, gdy ma się alergię na lidokainy chlorowodorek lub inne amidowe środki miejscowo znieczulające, amylometakrezol, alkohol 2,4-dichlorobenzylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku (wymienione w ulotce dołączonej do opakowania).
 11. Kiedy nie stosować leku Inovox Ultra?
  Przeciwwskazaniem do stosowania leku Inovox Ultra jest:
  • Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą
  • Pacjenci ze stwierdzonymi wcześniej reakcjami nadwrażliwości (np. w postaci astmy, skurczu oskrzeli, zapalenia błony śluzowej nosa, obrzęku naczynioruchowego lub pokrzywki) w odpowiedzi na kwas acetylosalicylowy lub inne niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
  • Nawracający wrzód trawienny/krwawienie (dwa lub więcej odrębnych epizodów potwierdzonego owrzodzenia) lub owrzodzenie jelit stwierdzane obecnie lub w wywiadzie.
  • W wywiadzie krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, ciężkie zapalenie jelita grubego, zaburzenia krwotoczne lub zaburzenia hematopoezy związane z uprzednim leczeniem lekami z grupy NLPZ.
  • Ostatni trymestr ciąży.
  • Ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność wątroby.